Menu

Mam Zdanie na temat...

Blog Opiniotwórzy i prywatny

Super niezdrowa babka

tomektomasz1989

Jednym z najbardziej znanych polskich ciast jest baba piaskowa, przez niektórych uważana wręcz za najlepszy polski wypiek. Babka nie jest trudna w przygotowaniu, mimo że wyrobienie tradycyjnej babki piaskowej może zająć Ci dość sporo czasu. Klasyczny przepis na babkę jest bardzo łatwy. Wystarczy duża ilość jajek, mąka, cukier oraz masło. Można także dodać olejek do wypieków.

Gotowe ciasta, zakupione w markecie, mają mało wspólnego z podstawową recepturę. Oprócz mąki trudno w nich o inne naturalne składniki. Chemiczna masa jajeczna zamiast wiejskich jaj, niezdrowe tłuszcze zastępujące pyszne masełko, cukier zamieniony na niebywale szkodliwy syrop glukozowo-fruktozowy. wszystko uzupełnione emulgatorami oraz fosforanem diskrobiowym. W efekcie powstaje super niezdrowa babka, babka chemiczna. 

Jeśli więc zależy Ci, by podać domownikom pyszne, ale zdrowe ciasto, to  nie szukaj wymówek, że nie masz czasu na jego przygotowanie. Wybierz więc odpowiedni przepis, zaopatrz się w składniki i do roboty!

babka-majonezowa

© Mam Zdanie na temat...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci