Menu

Mam Zdanie na temat...

Blog Opiniotwórzy i prywatny

Zapiekanka makaronowa raz jeszcze

tomektomasz1989

Zapiekanka makaronowaMakaron możemy ugotować na różne sposoby, ale nie tylko. Otóż można z makaronu zrobić także zapiekankę. Taka zapiekanka makaronowa to ciekawa propozycja kulinarna na różne okazje. Można spożyć w restauracji, a można spożyć w domu z rodziną i przyjaciółmi.

Zapiekanka makaronowa składa się przede wszystkim z makaronu. Ponadto dodaje się do odpowiednio przygotowanego makaronu różne składniki. Gotujemy makaron al-dente. Potem pozostaje nam dodać brokuły, pomidory, kalafior lub inne warzywa, sery różnych rodzajów, kiełbasę, szynkę, ryby. Niektórzy dodają nawet owoce, śmietanę i krewetki.

Jak przygotować taką potrawę? Jest wiele przepisów. W internecie oraz w gazetach i książkach poświęconych kulinariom. Zwykle jednak najpierw gotuje się makaron przez około 10 minut, następnie na patelni przygotowuje się inne składniki. Nalewa się oliwy na patelnię, dodaje warzywa i podsmaża przez jakiś czas. A następnie wszystko się miesza ze sobą, dodaje do naczynia żaroodpornego i zapieka całość. Oczywiście poszczególne kroki mogą się różnić w zależności od składników, przepisu i tego co właściwie zamierzamy przyrządzić. A możliwości mamy duże.

Źródło:

www.przepisy.pl/przepis/zapiekanka-makaronowa-pychotka

© Mam Zdanie na temat...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci