Menu

Mam Zdanie na temat...

Blog Opiniotwórzy i prywatny

Środki oczyszczające skórę

tomektomasz1989

Do pielęgnacji i oczyszczania najczęściej używa się wody, ale konieczne jest również stosowanie różnego rodzaju preparatów, które oczyszczają powierzchnię skóry z resztek wydzielin gruczołów skórnych i tłuszczy naskórka, cząsteczek brudu i kurzu, mikroorganizmów.

Najczęściej stosowanymi przez kobiety środkami są preparaty do demakijażu, stworzone na bazie oleju lub parafiny. Niestety, warstwa tłuszczu pozostająca na skórze może wywołać nieprzyjemne uczucie, dlatego warto również sięgnąć po detergenty. Zamiast mydła, polecane są różnego rodzaju mleczka i żele czyszczące. Oprócz oczyszczania detersywnego (detergentami syntetycznymi), wyróżnia się także oczyszczanie adsorpcyjne, w trakcie którego lipofilowe cząsteczki łączą się z lipofilowymi składnikami ekstraktu mąki owsianej, serwatki bądź otrąb pszennych i zostają usunięte z powierzchni skóry. Adsorpcyjne preparaty do oczyszczania są związkami wielocząsteczkowymi, stosuje się je szczególnie na chorą skórę, na której np. znajduje się zasuszona wydzielina naskórka, łuski czy strupy.

Do głębokiego oczyszczania wykorzystywane są enzymy rozbijające tłuszcze i białka. Rozpuszczają one spoiwo międzykomórkowe spajające komórki warstwy rogowej. Dzięki temu możliwe jest usuniecie kilku warstw zrogowaciałego naskórka. Do jego usuwania idealne są również peelingi mechaniczne w gabinetach kosmetycznych, a także kremy złuszczające, za pomocą których poprzez ścieranie usuwane są zrogowaciałe komórki.

źródło: http://zdrowiedza.pl/oczyszczanie-organizmu/

© Mam Zdanie na temat...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci